Alicja z Krainy Czarów powiedziała kiedyś „You have to run faster and faster just to stay in the same place”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy, że cały czas trzeba iść do przodu, aby nadążyć za tym, co niesie ze sobą otaczający nas świat.
Prowadzę i współprowadzę szereg autorskich projektów, skupionych zarówno wokół rozwoju własnej seksualności, jak i kompetencji społecznych. Prowadzę również treningi interpersonalne, coachingowe, narzędzi ku inspiracji do zmiany, antymobbingowe, antydyskryminacyjne (ze względu na płeć, orientację seksualną, tożsamość płciową).
Prowadząc szkolenia i warsztaty, w zależności od tematyki i obszaru, korzystam ze swoich umiejętności trenerskich i coachingowych. Mam za sobą ponad 2000 godzin przeprowadzonych warsztatów i szkoleń z różnych obszarów.

Chcesz uczestniczyć w warsztacie lub szkoleniu? Możemy również umówić się na sesję – trening indywidualny. Napisz do mnie:

Prowadzone projekty:

„Ja i moja Seksualność”

Seksualność jest bardzo ważnym elementem, wpisanym w codzienność każdej Kobiety. To rozwój, harmonia i spełnienie. Warsztat „Ja i moja seksualność” to zaproszenie do przyjrzenia się swojej seksualności, wymienienia refleksjami, spojrzenia na siebie jako na Osobę Seksualną – być może z nowej perspektywy. To również odkrywanie źródeł swojego Ja Seksualnego, poszerzenia świadomości siebie w relacji ze sobą i z partnerami/kami. W trakcie naszego spotkania będziemy z zaciekawieniem przyglądać się naszemu podejściu do seksualności, kobiecości, męskości i tego, czym jest ciało. Zastanowimy się wspólnie, co nas ukształtowało, jak to na nas wpływa i do czego w zakresie seksualności każda z nas chce dążyć.  Zapraszam Cię do pracy nad seksualnością, która opiera się nie tylko na umiejętności doświadczania przyjemności cielesnej, ale przede wszystkim na synergii tego, co mówią nam nasz umysł, emocje, a także sygnały, które płyną do nas z ciała. Często nie rozmawiamy o seksualności i o naszych zachowaniach, potrzebach, traktując je jako tabu. Podczas naszego spotkania będziemy wspólnie pracować nad przełamywaniem tych barier, poprawą komfortu, zrozumieniem siebie i własnych potrzeb i ich akceptacją. To wyjątkowy i ważny proces, dzięki któremu wzmocnimy naszą energię seksualną, a ta z kolei wskaże nam ścieżki do doświadczenia, dając poczucie poznania siebie i wzajemnej integracji.

„Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności?”
Jaki wiek dziecka jest najlepszy na poruszanie kwestii związanych z seksualnością? Jak odpowiadać, kiedy dziecko zadaje pytania? Co to w ogóle jest ta edukacja seksualna, kiedy ją zacząć, jakim językiem rozmawiać z dzieciakami, jakich słów używać, jaki wiek jest dobry na omówienie odpowiednich tematów?
Wszystkich Rodziców, zarówno młodszych dzieci, jak i starszych, serdecznie zapraszam na warsztat dotyczący edukacji seksualnej. Porozmawiamy o tym, czym ona jest, co to znaczy przekazywać rzetelną wiedzę i w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o jego seksualności, żeby wiedza ta była adekwatna do wieku, jakich słów używać, a także o tym, jak zadbać o to, aby potrafiło rozpoznać, co jest dla niego bezpieczne, a co nie. Często nie potrafimy rozmawiać na tematy związane z seksualnością, nie wiemy po prostu jak, sądząc, że wiedza ta może nie być jeszcze dziecku potrzebna.
Podczas warsztatu nauczycie się, jak rozmawiać z dzieckiem, jak odpowiadać na pytania, które na początku mogą wydawać się trudne, a także jak budować atmosferę bezpieczeństwa w poczuciu, że dziecko będzie szukało wiedzy w domu, u swoich rodziców.

„Oswajanie transpłciowości” – wraz z Fundacją Trans-Fuzja
Warsztat podstawowy „Oswajanie transpłciowości" skierowany jest do osób zainteresowanych życiem i problemami osób transpłciowych, z którymi być może codziennie się spotkamy, choć nie jesteśmy tego świadomi. Celem warsztatu jest wprowadzenie podstawowych pojęć na temat płci, tożsamości płciowej i transpłciowości oraz przekazanie rzetelnych informacji na temat osób transpłciowych. W trakcie warsztatu dowiesz się, kim właściwie są osoby transpłciowe, jak to jest, kiedy ktoś bliski okaże się osobą transpłciową, jak zachować się, gdy dziecko wykazuje objawy nie akceptacji płci. Albo co można czuć, gdy przez całe życie od dzieciństwa wszyscy wmawiają Ci, że jesteś odmiennej płci niż to czujesz.

„(R)ewolucja kobiecości – trening, który odmienia życie seksualne… na dobre” – wraz z Magdą Gorzak

Odkryjmy to, co łączy nas wszystkie. Te, które dopiero wkraczają w dorosłość, jak i te przeżywające drugą czy kolejną młodość. Te, które w towarzystwie grają pierwsze skrzypce, a także te, które wolą zachować dystans. Te będące w związkach, cieszące się samotnością i poszukujące. Kobiety pożądające kobiet, kobiety kochające mężczyzn... Przyjrzyjmy się o pragnieniom, potrzebom, zahaczmy o temat bliskości i fantazji. Porozmawiajmy o... seksualności! Dlaczego? Bo wierzymy, że to jedna z najważniejszych sfer Twojego funkcjonowania, bo chcemy i potrafimy o niej rozmawiać, bo wiemy, że współczesna, na pozór przesycona seksem, kultura paradoksalnie czyni z seksualności tabu, utrudniając pełne i radosne jej przeżywanie. Bo Twoje życie seksualne może być (jeszcze) lepsze – nic jednak nie dzieje się samo. Aby było to możliwe, konieczne są refleksja, wgląd i praca nad sobą. Wiemy, jak stworzyć do nich optymalne warunki.
Zapraszamy na intensywny trening „(R)Ewolucja kobiecości”, w trakcie którego zainspirujemy Cię do stawiania pytań dotyczących seksualności i poszukiwania na nie odpowiedzi, do krytycznej analizy przekonań, które mogą wpływać na zdolność przeżywania siebie jako istoty seksualnej i do zaprzyjaźnienia się ze sobą – Kobietą Seksualną. To początek zmiany – zmiany na dobre!

„Jak, nie szukając drugiej połowy, znaleźć prawdziwą miłość?” – warsztat dla singli i singielek, prowadzony z Agnieszką Dellert

Niewiele jest tak szkodliwych teorii jak mit „dwóch połówek”. To właśnie z jego powodu tak często wchodzimy w związki, które nie dają nam szczęścia i satysfakcji. Do zbudowania trwałej relacji potrzeba dwóch niezależnych osób, dwóch pełni – ludzi, którzy są ciekawi siebie nawzajem, chcą zrozumieć siebie i poznawać motywy swoich zachowań, nie bojąc się być sobą i okazywać emocji. Dlatego też pracę nad związkiem najlepiej zacząć od siebie. Daj sobie przestrzeń na otwartość, przyjrzenie się sobie i temu, co służy Tobie indywidualnie i w relacji z innymi osobami. Podczas warsztatu skoncentrujemy się na:
1. Budowaniu pewności siebie.
2. Wiedzy o tym, jak mówić o swoich potrzebach i uczuciach, otwarcie i nie naruszając granic drugiej osoby.
3. Pracy z negatywnymi przekonaniami odnośnie siebie i związku oraz pracy nad wspieraniem tego, co dla Ciebie ważne.
4. Ustaleniu priorytetów, czyli decyzji odnośnie tego, co dla Ciebie niezbędne w związku, co możliwe, a czego nie jesteś w stanie tolerować.
5. Odnalezieniu i wspieraniu swoich mocnych stron.